|  11/17/2018 - شنبه 26 آبان 1397  | 
Menu
شما اینجا هستید >> درباره ما > سمعی وبصری > اخبار > نمايش اخبار

برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان

برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان


به گزارش روابط عمومی شرکت خودرو سرویس شهر، با توجه به لزوم جذب و به کارگیری رانندگان حرفه‌ای و آموزش دیده در شرکت خودرو سرویس شهر و واحدهای طرف قرارداد، برای اولین بار، دوره‌های آموزشی ویژه رانندگان این شرکت با اعطای گواهینامه معتبر آموزشی از مرکز علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی شهر تهران برگزار شد.

در این دوره آموزشی که توسط واحد آموزش این شرکت و با مشارکت مرکز آموزش علمی - کاربردی سازمان تاکسیرانی شهر تهران، پلیس راهور و شهرداری منطقه 16 در سالن آمفی تئاتر این منطقه برگزار شد، رانندگان شاغل در منطقه 16 شهرداری تهران دوره آموزشی 3 ساعته‌ای را پشت سر گذاشتند.

در ابتدای این دوره آموزشی، ابوذر مختاری، مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهر در سخنانی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره، گفت: «در برنامه‌های پیش بینی شده ما برای رانندگان محترم شرکت، ارتقاء کیفیت خدمات از طریق آموزش رانندگان از اهمیت زیادی برخوردار است و این دوره‌ها به شکلی منظم و جدی تداوم خواهد یافت.»

مختاری افزود: «رانندگان در پایان این دوره‌ها گواهینامه معتبر مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی را دریافت می‌کنند. گواهینامه‌ای که کسب آن برای تمدید قرارداد و اشتغال رانندگان در این شرکت الزامی خواهد بود.»

مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهر تصریح کرد: «از ابتدای شروع کار در شرکت خودرو سرویس شهر برنامه‌های خود را بر اساس سیاست‌های مدیریت ارشد شهرداری تهران که برنامه‌ریزی در حوزه‌‎های رفاهی رانندگان، آموزش حرفه‌ای و نیز تلاش برای تبدیل شدن به هلدینگ حمل و نقل است پیش بردیم و برگزاری این دوره‌ها نیز بر همین مبنا است.»

مختاری با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در دو حوزه رفاهی رانندگان و بازرگانی و اقتصادی، خاطرنشان کرد: «ما برای اولین بار جشن تجلیل از رانندگان نمونه را مشابه جشن‌هایی که برای خانواده کارمندان شهرداری تهران برگزار می‌شود را برای خانواده رانندگان  برگزار کردیم. برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و ... از جمله اقدامات و خدمات رفاهی است که برای  رانندگان شرکت انجام شده است.»

وی افزود: «تدوین آیین نامه رفتاری، اخلاق حرفه‌ای و انضباطی برای رانندگان محترم شرکت نیز انجام شده و در اختیار همه واحدهای شهرداری تهران و دیگر واحدهای طرف قرارداد قرار گرفته است. آیین نامه‌‎ای که به ارتقاء اخلاق حرفه‌ای و کیفیت ارائه خدمات از سوی رانندگان شرکت می‌انجامد و در این دوره‎‌های آموزشی نیز به آن می‌پردازیم.»

در این دوره آموزشی که حضور در آن برای رانندگان شرکت خودرو سرویس شهر الزامی است سرهنگ جهانی، معاون آموزش راهور تهران بزرگ به ارائه مباحثی پیرامون طرح «ایست به احترام زندگی» و نیز مرور قوانین راهنمایی و رانندگی پرداخت. پخش تصاویری مقایسه‌ای از نتایج و تبعات رعایت قوانین رانندگی و آشنایی با نحوه احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی در کشورهای توسعه یافته از دیگر بخش‌های این دوره آموزشی بود.

موضوعات زیست محیطی و راه کارهای جلوگیری از آلودگی هوا، لزوم توجه به رسیدگی های ادواری به خودرو از طریق معاینات فنی و... از دیگر موارد مهم مطروحه در این دوره آموزشی بود. 

دکتر محمدرضا سهیلی، روانشناس نیز به طرح مباحثی پیرامون روانشناسی رانندگی با محوریت «مدیریت استرس» پرداخت.

اساتید این دوره آموزشی بخشی از وقت خود را نیز به پاسخگویی به سوالات رانندگان اختصاص دادند.دکتر اشتری، معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران و رییس مرکز علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی و آقای موسوی، رییس اداره آموزش مرکز علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی نیز از مهمانان ویژه این دوره آموزشی بودند.بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت خودرو سرویس شهر، رانندگان در پایان این دوره‌ها گواهینامه معتبر مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان تاکسیرانی را دریافت می‌کنند. گواهینامه‌ای که از این پس، کسب آن برای تمدید قرارداد و اشتغال رانندگان در این شرکت الزامی خواهد بود.

 

ايجاد شده توسط : Admin5ir35 در 10/10/2018 12:28:50 ب.ظ
print
rating
  نظرات